Przejdź do treści

Technologia przedstawiona w filmie “Matrix”, w której zapisywano do mózgu dane i programy, była fikcyjna i nie ma z nią związku z rzeczywistymi możliwościami technologicznymi. Takie podejście do wprowadzania informacji do mózgu byłoby nie tylko niebezpieczne, ale również niepraktyczne z wielu powodów, takich jak brak możliwości dokładnej kontroli nad wprowadzanymi informacjami, a także brak pewności, jak wprowadzenie takich informacji wpłynie na funkcjonowanie mózgu.

W rzeczywistości, mimo postępu w dziedzinie nauki i technologii, jeszcze nie jesteśmy w stanie zapisywać informacji bezpośrednio do mózgu lub wpływać na fale mózgowe w taki sposób, jak przedstawiono to w filmie “Matrix”. Niemniej jednak, naukowcy i inżynierowie ciągle pracują nad rozwijaniem nowych technologii, które mogą pozwolić na bezpośrednie wpływanie na funkcjonowanie mózgu w celu leczenia chorób neurologicznych i poprawy funkcji poznawczych.

Łukasz Olszewski

Na co dzień korzystam z miarki, linijki, nożyczek, pędzla, ale ... w chmurze. Pakiet Adobe, Sharepoint, WordPress, Unity, Tableau to codzienność. Projektuję grafiki i infografiki. Tworzę, aktualizuję witryny internetowe i newslettery. Montuję filmy, tworzę animacje. W wolnej chwili buduję interaktywne aplikacje. Rozwijam się w VR i AR. Prywatnie ojciec wspaniałego syna, latem pływam na SUP, zimą korzystam z nart. W międzyczasie projektuję i współtworzę ogród.