Przejdź do treści

W przypadku elektrostymulacji mózgu za pomocą elektrod lub chipów, skutki uboczne mogą się różnić w zależności od lokalizacji elektrod, intensywności stymulacji i innych czynników. Jednym z potencjalnych skutków ubocznych może być wpływ na pamięć lub zdolność do zdobywania wiedzy.

Niektóre badania sugerują, że elektrostymulacja mózgu może mieć pozytywny wpływ na pamięć i uczenie się, ale również istnieją doniesienia o negatywnych skutkach ubocznych, takich jak problemy z koncentracją i przetwarzaniem informacji.

Należy jednak pamiętać, że wszczepianie elektrod lub chipów do mózgu jest procedurą skomplikowaną i niebezpieczną, a decyzja o podjęciu takiego leczenia musi być zawsze ściśle uzasadniona indywidualnymi potrzebami pacjenta i przeprowadzoną dokładną oceną korzyści i ryzyka.

Łukasz Olszewski

Na co dzień korzystam z miarki, linijki, nożyczek, pędzla, ale ... w chmurze. Pakiet Adobe, Sharepoint, WordPress, Unity, Tableau to codzienność. Projektuję grafiki i infografiki. Tworzę, aktualizuję witryny internetowe i newslettery. Montuję filmy, tworzę animacje. W wolnej chwili buduję interaktywne aplikacje. Rozwijam się w VR i AR. Prywatnie ojciec wspaniałego syna, latem pływam na SUP, zimą korzystam z nart. W międzyczasie projektuję i współtworzę ogród.