Przejdź do treści

Najwięcej pieniędzy na rozwój nowych technologii wydają największe firmy technologiczne na świecie. Oto kilka przykładów:

  1. Apple – w 2021 roku firma Apple wydała 21,4 miliarda dolarów na badania i rozwój nowych technologii, w tym m.in. na rozwój sztucznej inteligencji, technologii noszonych oraz projektów związanych z ekologią.
  2. Amazon – w 2021 roku firma Amazon wydała ponad 40 miliardów dolarów na badania i rozwój nowych technologii, takich jak np. sztuczna inteligencja, chmura obliczeniowa, robotyka i autonomiczne pojazdy.
  3. Alphabet (Google) – w 2021 roku firma Alphabet wydała 27,7 miliarda dolarów na badania i rozwój nowych technologii, w tym m.in. na rozwój sztucznej inteligencji, przetwarzania języka naturalnego oraz autonomicznych pojazdów.
  4. Samsung – w 2020 roku firma Samsung wydała ponad 15 miliardów dolarów na badania i rozwój nowych technologii, w tym m.in. na rozwój sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy oraz nowych technologii ekranów.
  5. Microsoft – w 2021 roku firma Microsoft wydała ponad 20 miliardów dolarów na badania i rozwój nowych technologii, w tym m.in. na rozwój sztucznej inteligencji, technologii chmury obliczeniowej oraz systemów operacyjnych.

Warto jednak pamiętać, że wiele innych firm również inwestuje w rozwój nowych technologii, szczególnie w sektorze medycznym i farmaceutycznym.