Przejdź do treści

Inteligencja sztuczna to dziedzina informatyki, która koncentruje się na tworzeniu systemów komputerowych, zdolnych do wykonywania zadań, które normalnie wymagałyby ludzkiej inteligencji.

Inteligencja sztuczna polega na tworzeniu algorytmów i programów, które pozwalają maszynom na uczenie się i przetwarzanie informacji, tak aby mogły podejmować decyzje i wykonywać zadania z minimalnym lub żadnym udziałem człowieka. Istnieją różne rodzaje sztucznej inteligencji, takie jak uczenie maszynowe, rozpoznawanie obrazów, przetwarzanie języka naturalnego i wiele innych. W każdym przypadku celem jest zaprogramowanie maszyn w taki sposób, aby były one w stanie rozwiązywać problemy, które dotychczas były zarezerwowane dla ludzi, takie jak rozpoznawanie wzorców, analizowanie dużych zbiorów danych, czy podejmowanie decyzji.

Łukasz Olszewski

Na co dzień korzystam z miarki, linijki, nożyczek, pędzla, ale ... w chmurze. Pakiet Adobe, Sharepoint, WordPress, Unity, Tableau to codzienność. Projektuję grafiki i infografiki. Tworzę, aktualizuję witryny internetowe i newslettery. Montuję filmy, tworzę animacje. W wolnej chwili buduję interaktywne aplikacje. Rozwijam się w VR i AR. Prywatnie ojciec wspaniałego syna, latem pływam na SUP, zimą korzystam z nart. W międzyczasie projektuję i współtworzę ogród.