Przejdź do treści

Wykorzystanie AI w zrozumieniu mózgu

Skoro wiadomo jaki jest prawidłowy zapis EEG to dlaczego nie można go wczytać w mózg człowieka?

Elektroencefalografia (EEG) to technika diagnostyczna wykorzystywana w celu rejestracji aktywności elektrycznej mózgu. W trakcie EEG elektrody umieszczone na skórze głowy rejestrują małe zmiany w napięciu generowanym przez neurony w mózgu. Chociaż wiemy, jak prawidłowy zapis EEG powinien wyglądać, nie jest… Czytaj dalej »Skoro wiadomo jaki jest prawidłowy zapis EEG to dlaczego nie można go wczytać w mózg człowieka?

Czy aplikacja mobilna może sama opisać zapis elektryczny aktywności mózgu dzięki sztucznej inteligencji?

Teoretycznie, aplikacja mobilna z wykorzystaniem sztucznej inteligencji może próbować opisać zapis elektryczny aktywności mózgu, ale byłby to proces skomplikowany i wymagający dużej dokładności. Proces ten wymagałby przede wszystkim odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, którzy przeprowadzaliby walidację wyników, a także zbioru dużej ilości… Czytaj dalej »Czy aplikacja mobilna może sama opisać zapis elektryczny aktywności mózgu dzięki sztucznej inteligencji?

Czy mikrobiota jelitowa ma wpływ na prace mózgu? Podaj proszę źródło informacji?

Tak, mikrobiota jelitowa ma wpływ na pracę mózgu, a dokładniej na funkcje poznawcze, emocje i zachowanie. Istnieje wiele badań, które wskazują na związek między mikrobiotą jelitową a funkcjami mózgu. Jednym z przykładów badań jest metaanaliza przeprowadzona przez Wang i in.… Czytaj dalej »Czy mikrobiota jelitowa ma wpływ na prace mózgu? Podaj proszę źródło informacji?